Bez kategorii

Spotkanie z Piotrem Lubertowiczem

Daję swoje świadectwo życia…

19 listopada odbył się koncert profilaktyczny Piotra Lubertowicza z Agencji Scena Ars Marketing S.C. z Krakowa pt. „Egoiści”.
W koncercie wzięli udział uczniowie klas pierwszych oraz zaproszeni goście- grupa uczniów z Gimnazjum Nr 2 pod opieką pani pedagog H. Sarnowskiej i grupa uczniów z Gimnazjum Nr 3 pod opieką pani pedagog E. Zakrzewskiej. 

Piotr „LUPI” Lubertowicz – to muzyk, gitarzysta, wokalista związany z polską sceną bluesowo-rockową, był gościem i laureatem wielu festiwali: Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, gdzie koncertował z popularnymi zespołami i wokalistami, takimi jak . Nocna Zmiana Bluesa, John Porter, Dżem, nagrywa i koncertuje z ex wokalistą Dżemu – Jackiem Dewódzkim

 

Opowiedział młodzieży o własnych przeżyciach z okresu walki z narkomanią
i alkoholizmem. Mówił i śpiewał o tym jak nałóg niszczy to, co dla człowieka jest najcenniejsze: rodzinę, pracę i wartości duchowe. Zrobił to w sposób prosty i dobitny, przeplatając swoje wypowiedzi śpiewem, do którego akompaniował sobie na gitarze akustycznej. W sposób bardzo realistyczny przedstawił drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie by wyjść z nałogu.
„LUPI” to człowiek, któremu udało się zwyciężyć w walce z nałogami.
Uświadomił młodzieży, że nawet pierwszy kontakt z narkotykami może być śmiertelny. Przestrzegał by nie stwarzać sobie więzienia, z którego nie ma wyjścia.
Ponieważ Piotr Lubertowicz sam był kiedyś osobą uzależnioną, jego słowa były dla młodzieży wiarygodne.
Atmosfera koncertu, jaką wprowadził muzyk oraz osobiste wypowiedzi, wywołały wiele refleksji i dyskusji wśród młodzieży, a kompozycje rokowe wykonywane w trakcie koncertu, zachwyciły uczniów, szczególnie tych, lubiących „dobrą” muzykę.
Mamy nadzieję, że to spotkanie, ta nietypowa lekcja profilaktyki, będzie dla młodych ludzi, stojących często przed wyborem: „brać czy być”, powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji.
Koncert profilaktyczny to kolejne zadanie zrealizowane w ramach programu „Młodzieżowi Liderzy w Kościuszce” ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii  i Problemów Przemocy w Rodzinie.