Bez kategorii

Spotkanie z pisarzem

 

KRZYSZTOF KOTOWSKI -autor bestsellerów w bibliotece!

 

19 listopada 2014 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Krzysztofem  Kotowskim –  pisarzem , dziennikarzem , psychologiem, twórcą znanych programów telewizyjnych.  Uczestniczyły w nim klasy 1a,2b ,2i,3a i 3b. Było to nowe wyzwanie dla autora. Po raz pierwszy bowiem, spotkał się wyłącznie z młodzieżą szkolną.

 

Pan Kotowski opowiadał  o swojej wieloletniej pracy  w telewizji (program „Kawa czy herbata „), z której zrezygnował ,o pracy pisarza i sensie czytania . Zachęcał  do lektury, zwłaszcza dla przyjemności. Pisarz ceni klasyków amerykańskich, rosyjskich i francuskich. Wśród polskich autorów wymienił m. in. B. Prusa, H. Sienkiewicza, S. Żeromskiego, W. Reymonta oraz niedocenianych wg niego W. Gombrowicza i B. Schulza, zaś nie rozumie dlaczego wśród lektur szkolnych jest… Kto był na spotkaniu ten wie.

W trakcie spotkania nasz gość wręczył nagrody książkowe zwycięzcom konkursu na recenzję. Nagrody otrzymali : K.Świderska  -3b, I.Skwarek -3b, P.Tchórzewska  – 2f, J.Wiatr -3a. Oczywiście były to tytuły Krzysztofa Kotowskiego z autografem autora. Po spotkaniach z klasami pisarz udzielił wywiadu dla gazetki szkolnej „Tak!”. Przeprowadziły go I. Zdanikowska i K. Narejko z klasy 3b.

 


Za rok Pan Kotowski przyjedzie do Łukowa odnowioną linią kolejową, pociągiem  Pendolino  i ze znanym aktorem. Tak obiecał.

Spotkanie zorganizowała pani Marzena Szczygielska.

foto: J. Majek, D. Wrzosek