Bez kategorii

Sukcesy w olimpiadach przedmiotowych

OLIMPIJCZYCY Z „KOŚCIUSZKI”!

 

Aż trzy osoby z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie w roku szkolnym 2012/2013 zostały zakwalifikowane przez komitety okręgowe do etapów centralnych olimpiad przedmiotowych. Są to: Mariusz Makarczuk (II d), Natalia Karwowska (III a) i Tomasz Lada (III a).

 

Mariusz Makarczuk chodzi do klasy biologiczno-chemicznej. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wziął udział w LIX Olimpiadzie Chemicznej. Pomyślnie przeszedł część teoretyczną oraz praktyczną w laboratorium i awansował do etapu ogólnopolskiego zawodów, w którym uzyskał tytuł finalisty. Ucznia przygotowała pani Agnieszka Rybka.

 

Natalia Karwowska wybrała klasę o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie. Z obydwu przedmiotów osiąga dobre wyniki, dlatego wystartowała w XX Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka. Najpierw musiała przeanalizować kazus z zakresu orzecznictwa Komitetu Praw Człowieka w Genewie, a następnie zachwyciła komisję na etapie ustnym, zajmując drugie miejsce w województwie. Komitet okręgowy wytypował ją do udziału w etapie centralnym w Toruniu, w którym zdobyła tytuł finalistki. Uczennicą opiekował się pan Michał Mojski.

 

Tomasz Lada także pobiera naukę w klasie o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie. Jak widać, daje ona wszechstronne wykształcenie, dlatego że postanowił wziąć udział w VIII Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Na etapie okręgowym w Krakowie czekał na niego test wiedzy ekonomicznej, a także zadanie praktyczne, polegające na zespołowym rozwiązaniu problemu. Uczeń „Kościuszki” okazał się najlepszy. Zajął pierwsze miejsce w okręgu. W etapie centralnym uzyskał tytuł finalisty. Tomasza wspierała merytorycznie pani Bożena Zalewska.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesów podczas zawodów ogólnopolskich!