Bez kategorii

Święty Jan Paweł II

 

 

Z OKAZJI KANONIZACJI

 

Zbliża się wielkimi krokami uroczystość kanonizacji papieża Jana Pawła II. Warto więc przypominać dorobek intelektualny i duchowy wielkiego Polaka. W działania mające to na celu włączyło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

 

Właśnie w auli szkoły w dn. 13 kwietnia 2014 r. publiczność miała niepowtarzalną okazję wysłuchać koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Obok recytacji, występów Zespołu Pieśni i Tańca „Łukowiacy” zebrani podziwiali piękne głosy chórzystów z Kościuszkowskiej „Lutni”, którymi dyrygowała Agnieszka Łukasik. Wraz z wykonawcami z Zespołu Szkół nr 3 uczniowie I LO zaprezentowali utwory „Abba Ojcze” i „Nie lękajcie się”. Włączyli się także we wspólny śpiew ulubionej papieskiej „Barki”.

 

W „Kościuszce” młodzież pod przewodnictwem siostry Benedetty zrealizowała również ciekawy projekt, przypominający najciekawsze elementy nauczania Jana Pawła II. Przechadzający się szkolnymi korytarzami raz po raz mogą się natknąć na mądre cytaty, dające wskazówki, jak żyć.

 

Uczniom z chóru „Lutnia” oraz wszystkim przygotowującym projekt należą się słowa uznania i podziękowania.

 

Obraz: Beyond Forgetting – www.flickr.com – licencja Creative Commons.