Bez kategorii

Szczypiornistki z “Kościuszki” znów najlepsze!

NASZE ZŁOTKA

 

Faworytki nie zawiodły! 26 marca 2014 r. podczas finału Licealiady Szkolnego Związku Sportowego piłkarki ręczne z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie obroniły tytuł mistrzyń województwa lubelskiego.

 

W zawodach udział wzięły reprezentacje sześciu placówek: II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie, III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku, II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jerzego i Marii Kuncewiczów w Lublinie i I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

 

W rozegranych w fazie grupowej meczach padły następujące rezultaty:

II LO Chełm – ZS Nr 1 Kraśnik: 7 – 10;

III LO Zamość – II LO Puławy: 9 – 12;

ZS Nr 1 Kraśnik – XIX LO Lublin: 4 – 15;  

II LO Puławy – I LO Łuków: 2 – 20;  

XIX LO Lublin – II LO Chełm: 7 – 12;  

I LO Łuków – III LO Zamość: 15 – 8.

 

W meczu o trzecie miejsce II LO w Puławach pokonało II LO w Chełmie 13 – 11. W finale szczypiornistki z łukowskiego „Kościuszki” zwyciężyły nad reprezentantkami XIX LO w Lublinie 10 – 6.

 

W skład mistrzowskiego zespołu wchodzą: Kinga Józwik, Katarzyna Nowoczyńska, Paulina Fejtko, Kinga Kępka, Natalia Sołtyszewska, Aleksandra Molenda, Martyna Głębicka, Paulina Sosnowska, Joanna Nowosielska, Aleksandra Nowicka, Weronika Warpas, Martyna Ozygała, Agata Fabisiak, Marta Śledź. Piłkarki trenuje dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski.

 

Gratulujemy!

 

Obraz: Parutakupiu,  http://commons.wikimedia.org – licencja Creative Commons.