Bez kategorii

Szkolny Dzień Życzliwości

Podsumowanie programu „Dzień Szkoły bez Przemocy”

 

1 grudnia w czwartek w naszej szkole obchodzony był Dzień życzliwości. Uczniowie ubrani w kolory słońca (żółty, pomarańczowy) byli zwolnieni z odpytywania. Był kiermasz ciasteczek z cytatami, była „Belgijka”, która niesamowicie integruje i daje dużo radości, było przypomnienie zasad savoir vivre oraz pokaz samoobrony nt.: „Skuteczna antyagresja”.

 

Na zaproszenie młodzieżowych liderów w pokazie wzięli udział członkowie Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin na czele z Sensejem Pawłem Głowackim oraz sekcja łukowskiej Krav Magi wraz z instruktorem Panem Grzegorzem Szostakiem.

 


Jako pierwsi wystąpili uczniowie Pana Grzegorza: Katarzyna Matras, Dominika Zwierz, Kamil Szczygielski, Kajetan Rola, Dawid Szyszko-Celiński (ILO) i Łukasz Michaluk (I LO). Zaprezentowali sztukę samoobrony Krav Maga. Imponujący był pokaz obezwładnienia napastnika z ostrym narzędziem w wykonaniu samego instruktora.
Następnie na scenę weszli najmłodsi karatecy – dzieci z przedszkola „Szczęśliwa siódemka” z grupy „Biedronek”: Marysia Zgorzałek, Lena Wasilewska, Ala Kwiatkowska, Szymon Suska oraz Iwo Szczygielski. Dzieci dostały największe brawa  

Kolejny pokaz umiejętności dali karatecy z „Kościuszki”: Milena Łata, Paulina Burdon, Kamil Jędrzejczyk, Dominik Zakrzewski i Marcin Sadło. Niesamowite wrażenie zrobił finałowy pokaz senseja Pawła Głowackiego, nauczyciela wychowania fizycznego w I LO.
Niewątpliwie zajęcia sportowe typu Karate, Krav Maga są dobrą formą rozładowania agresji, odstresowania, konstruktywnego spędzania czasu wolnego, do czego Was, Drodzy Uczniowie, zachęcam.


Happeningiem 1 grudnia zakończyliśmy program „Dzień Szkoły bez Przemocy”, ale mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy wszyscy dbać o dobre relacje w naszej szkole, promować życzliwość i wzajemny szacunek.
 „Życzliwość  i uśmiech na twarzy  otworzą każde drzwi”

Monika Łukasik-pedagog