Bez kategorii

Tydzień Konstytucyjny w "Kościuszce"

#MojaKonstytucja

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie bardzo często włącza się w różne przedsięwzięcia, propagujące wiedzę prawniczą. W dn. 3 czerwca 2016 r. szkoła gościła radcę prawnego, Katarzynę Kaniecką. Przeprowadziła ona dla młodzieży z klasy I a (o rozszerzeniu historia – wiedza o społeczeństwie) zajęcia w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego w całej Polsce przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy w dn. 28 maja – 4 czerwca 2016 r.

 

 

Uczniowie mieli okazję porozmawiać o znaczeniu Konstytucji RP. Wcielili się także w sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Tworzyli składy orzekające i zastanawiali się nad zgodnością przepisów z różnych sfer życia społecznego z obowiązującą ustawą zasadniczą. Potem analizowali autentyczne wyroki sądu konstytucyjnego, opublikowane w Dzienniku Ustaw.

 

 

Działacze Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy piszą o swoim przedsięwzięciu: „Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas”. Ten efekt bez wątpienia udało się osiągnąć.

 

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu im. Prof. Zbigniewa Hołdy oraz Pani Katarzynie Kanieckiej za przeprowadzenie zajęć.