Bez kategorii

Warsztaty dziennikarskie

O ŚWIECIE GAZET, INTERNETU, REKLAMY…

 

Świat mediów za sprawą rozwoju komunikacji elektronicznej zmienia się bardzo dynamicznie. Nie zawsze za nowymi trendami nadąża prawo i świadomość społeczna, zwłaszcza świadomość młodych ludzi. Dlatego warto wciąż o tym rozmawiać. Uczniowie z klas humanistycznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych dzięki wsparciu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

 

Zajęcia odbyły się dn. 5 grudnia 2014 r. Prowadziła je Zuzanna Szybisty, dziennikarka pracująca niegdyś dla portalu gazeta.pl, współpracująca z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką”, „Tygodnikiem Powszechnym”, obecnie specjalistka public relations. Uczestnicy to uczniowie klas o rozszerzonych przedmiotach: wiedza o społeczeństwie, historia, język polski. Wielu z nich poważnie myśli o karierze dziennikarskiej. I choć zdobywają potrzebne umiejętności na lekcjach i w redakcji szkolnej gazety „Tak!”, warto było, aby cennych wskazówek udzieliła im profesjonalistka z branży.

 

 

Warsztaty obejmowały szeroką tematykę. Uczniowie mogli dowiedzieć się wiele nowego o świecie mediów. Dyskutowali o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Badali, jaki wpływ ma reklama na życie społeczne.

 

 

Szkolnymi koordyntorami przedsięwzięcia byli: Anna Kozioł i Michał Mojski oraz redakcja gazety „Tak!”, którą opiekuje się również Edyta Salamończyk. Odbyło się ono w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Włącz się! Młodzi i media”. Na pewno zajęcia pozwolą uczniom dojrzalej spojrzeć na jasne i ciemne strony gazet, radia, telewizji i internetu.