Bez kategorii

Wirtualny Festiwal Medialny

KASIA, ANIA I KUBA Z MEDIAMI ZA PAN BRAT

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie przywiązuje dużą wagę do pogłębiania wśród uczniów wiedzy o świecie mediów. Zdobywają oni nie tylko teoretyczne wiadomości, ale również praktyczne umiejętności, redagując gazetę „Tak!”. W tym roku dodatkowo szkoła zaangażowała się w projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „Włącz się. Młodzi i media”. Pierwszym działaniem był udział w Wirtualnym Festiwalu Medialnym.

 

Dn. 5 grudnia 2013 r. grupa dziennikarzy „Tak!” – uczniów klas humanistycznych: Katarzyna Narejko (II b), Anna Leśkiewicz (II b) oraz Jakub Wiatr (II a) zasiadła przed monitorami komputerów w szkolnej bibliotece. Występując pod kryptonimem „KIRA”, przystąpiła do rozwiązywania zadań, które on-line przekazywali uczestnikom trenerzy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Już na samym początku uczniowie „Kościuszki” odnieśli sukces, wygrywając w pierwszej rundzie rywalizację z kolegami z całej Polski. Udział w całym festiwalu przyniósł im wyróżnienie i nagrody.

 

Wirtualny Festiwal Medialny już za nami. Czekają kolejne działania związane z trudnym zawodem reportera. Klasa II a w ramach innowacji pedagogicznej z wiedzy o społeczeństwie realizuje warsztaty dziennikarskie. Regularnie od 13 lat w szkole wychodzi też gazeta „Tak!”, której redaktorem naczelnym jest Katarzyna Narejko, a opiekunami: Edyta Salamończyk i Michał Mojski. Dzięki tej aktywności i uczestnictwu w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej świat mediów nie powinien być młodzieży obcy.