Bez kategorii

Wizyta w Herne

Chór „Lutnia” i „Łukowiacy” po raz kolejny z wizytą w Herne

W dniach 15- 22 czerwca 2014r.po raz kolejny chór szkolny „Lutnia” był z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole w Herne. Tym razem towarzyszył mu Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, który dał dwa występy.
Głównym punktem programu był koncert z udziałem zaprzyjażnionych chórów – odbył sie on w kościele w Herne w dniu Bożego Ciała.

 

 Można było posłuchać m.in.fragmentów przygotowywanego od roku koncertu wg J. S. Bacha, którego premiera jest planowana na przełomie marca i kwietnia 2015r.Projekt ten przewiduje trzy koncerty z udziałem chóru I LO w Łukowie, chóru Hiberniaschule w Herne i orkiestry z Izraela. Ma on upamiętniać 70 rocznicę zakończenia II wojny swiatowej, stąd występy planowane są w Herne (Niemcy), w Łukowie (Polska) i w Nazarecie (Izrael). Ten imponujący pomysł spotkał się z uznaniem publiczności niemieckiej. Uczniowie I LO pod batutą pani Agnieszki Łukasik przedstawili także własny repertuar, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Innymi atrakcjami pobytu w Niemczech były: wizyta u konsula RP , zwiedzanie Kolonii, mecze piłki plażowej w ośrodku sportowym, kąpiel w aqaparku, muzeum gazometrii, przejażdżka unikatową naziemną kolejką po Wuppertalu, wizyta w fabryce Haribo.Odbył się też rewanżowy mecz w piłkę nożną z uczniami z Herne – tym razem zakończył sie remisem.
Koordynatorami wyjazdu byli: Teresa Kiryło i dyr Grzegorz Rzymowski.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.