Bez kategorii

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

„AN DER KUL IST DEUTSCH COOL!“

 

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. W zawodach wystartowało 24 uczniów z naszej szkoły.

 

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 15 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Martyna Kłosińska z klasy II c, która otrzymała maksymalną ilość punktów z testu na rozumienie tekstu i testu gramatyczno-leksykalnego, więc znalazła się wśród siedmiu uczniów z województwa lubelskiego na około 500 biorących udział w konkursie, którzy również z obu testów otrzymali maksymalną ilość punktów. Na poziomie wojewódzkim szkołę reprezentowali: Aleksandra Ćmoch, Aleksandra Dembowska, Martyna Kłosińska, Izabela Komorowska, Milena Łaguń, Weronika Mojzych, Julia Momot, Martyna Mućka, Milena Mućka, Dawid Okniński, Kacper Orzeł, Agata Oskroba, Natalia Rusinek, Diana Rzążewska, Katarzyna Rzepko   

 

 

Uczniowie przygotowują się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli języka niemieckiego: Agnieszki Łukasik, Joanny Pasternak oraz Mirosława Sójki.

 

Gratulujemy!