Bez kategorii

Wspólnie przeciw białaczce

26 KWIETNIA

DZIEŃ DAWCY SZPIKU DLA WERONIKI I INNYCH

 

Mam na imię Weronika, pochodzę z Łukowa. Mam 19 lat i głowę pełną marzeń. Uwielbiam spędzać czas z moim psem, rysować, czytać książki oraz fotografować. Interesuję się również Japonią. Jestem osobą otwartą i przyjacielską. Lubię poznawać nowych ludzi i w roku 2009-10 miałam na to wiele okazji w szpitalu. Zachorowałam wtedy na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Walka była ciężka, ale wygrałam ją. Niestety w grudniu 2012 r. choroba wróciła. Okazało się, że jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Być może to TY możesz zostać BLIŹNIAKIEM genetycznym dla mnie lub innych chorych.

Pomóż mi ostatecznie wygrać tę walkę. Nic nie tracisz, a możesz podarować nowe życie.

26 kwietnia 2013r. Fundacja DKMS Polska wspólnie z panią Sylwią Szczygielską – nauczycielką naszej szkoły, organizuje „Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łukowa i Starosty Powiatu Łukowskiego.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.

Dawcą może zostać osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ogólnie zdrowa, ważąca minimum 50kg i o wskaźniku masy ciała (BMI) nieprzekraczającym 40, przebywająca na stałe na terytorium Polski.

Rejestracja potencjalnych dawców od godz.11-18. Wszyscy chętni powinni mieć ze sobą dokument tożsamości  z numerem PESEL. Rejestracja polega  na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi.

Przyłączcie sie do naszej akcji, zaproście znajomych, powiedzcie rodzinie, nagłaśniajcie – może to właśnie ktoś z NAS okaże się bliźniakiem genetycznym Weroniki..

CZĄSTKA CIEBIE MOŻE URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE!
Nie bądź obojętny!

Więcej informacji: http://www.dkms.pl