Bez kategorii

Wybory parlamentarne w "Kościuszce"

„MŁODZI GŁOSUJĄ” KOLEJNY RAZ

 

W dn. 21 października 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbyły się wybory parlamentarne w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”,

 

 

 

Poniższy wykres prezentuje rozkład głosów ważnie oddanych:

 

 

Oprócz prawyborów odbyły się lekcje poświęcone głosowaniu. Młodzież również zachęcała do stawienia się przy urnach. Promowana była strona www.latarnikwyborczy.pl, na której można sprawdzić swoje preferencje polityczne, rozwieszone w szkole plakaty akcji „Masz głos, masz wybór”.

 

 

Projekt koordynowali uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie: I e, II a i II e pod opieką nauczycieli: Anny Kozioł, Michała Mojskiego, Anny Niewęgłowskiej.

 

 

Przedsięwzięcie miało wyłącznie cele edukacyjne, nie stanowiło agitacji wyborczej za żadnym kandydatem lub komitetem. Zgodnie z art. 108 § 3 Kodeksu wyborczego: „Za agitację wyborczą nie uznaje się prowadzonych przez szkołę zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej polegających na upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawa oraz zasadach organizacji wyborów.”