Wymiana międzynarodowa

Wymiana międzynarodowa

WYCIECZKA DO BRZEŚCIA

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2017 roku 38 osobowa grupa uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie przebywała w Brześciu na zaproszenie Średniej Szkoły nr 18.

Jak co roku młodzież naszej szkoły ścigała się na torze gokartowym. Odbyła się przejażdżka autokarowa po Brześciu, podczas której można było podziwiać  profesjonalny tor wioślarski,  obiekty sportowe  Brześcia, cerkwie, starą i współczesną zabudowę miasta. Pobyt w tym pięknym mieście nie mógł się obejść bez wizyty w Twierdzy Brzeskiej. Kolejnym punktem programu były rozgrywki sportowe – mecz piłki ręcznej pomiędzy drużynami dziewcząt  I LO i zawodniczek z Brześcia. Podczas pobytu  w Brześciu odbyło się spotkanie dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie , pana Krzysztofa Konstantego i dyrektora I LO w Łukowie, pana Grzegorza Rzymowskiego z naczelnikiem Wydziału Oświaty Turystyki i Sportu w Brześciu, panią Tatianą A. Sawicz. Celem spotkania była wymiana doświadczeń na temat  kształcenia młodzieży  oraz określenie celów dalszej współpracy szkół. Młodzież „Kościuszki ” wróciła do Polski bogatsza o nowe doświadczenia, znajomości i wiedzę z zakresu historiii kultury Białorusi.                                                                             

Organizatorem wycieczki był dyrektor I LO w Łukowie, pan Grzegorz Rzymowski, koordynatorem wyjazdu rusycystka, pani Anna Sójka.