Wymiana międzynarodowa

Z wizytą w Brześciu...

BRZEŚĆ – ŁUKÓW – BRZEŚĆ

 

Grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie znów wyruszyła na wschód. W dniach 22 – 24 maja 2019 r. 36-osobowa delegacja uczestniczyła w wyjeździe do partnerskiej Średniej Szkoły nr 18 w Brześciu na Białorusi.

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie miasta, w tym – Twierdzy Brzeskiej. Rozegrano również międzynarodowy mecz w piłce ręcznej pomiędzy zawodnikami z Polski i Białorusi. Uczniowie mieli również okazję zakosztować wyścigów na torze gokartowym.

W dniach 29 – 31 marca 2019 r. to delegacja z Białorusi gościła w Łukowie. Wtedy uczniowie z Brześcia wzięli udział w różnorodnych konkursach, odwiedzili Siedlce.

Wymiana polsko – białoruska, prowadzona w I LO od wielu lat, sprzyja przełamywaniu barier kulturowych, pozwala na doskonalenie komunikacji w języku rosyjskim. Koordynują ją nauczycielki – rusycystki: Ewa Wierzchowska, Renata Przeworska – Wagner, Anna Sójka, a w tym roku jako trenerzy sportowi wsparli: dyrektor szkoły, Grzegorz Rzymowski, Tadeusz Długołęcki, Marcin Zabłocki.