Bez kategorii

Wyprawa "Kościuszki" do Brześcia

KULTURA, JĘZYK, SPORT I GOKARTY

 

 

Na zaproszenie partnerskiej Szkoły Średniej nr 18 38-osobowa delegacja młodzieży i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie gościła w dniach 25 – 27 maja 2015 r. w Brześciu.

 

Podczas pobytu uczniowie zwiedzili miasto, obejrzeli obiekty sportowe, a w jednym z nich drużyna dziewcząt z I LO pod czujnym okiem trenera, Grzegorza Rzymowskiego rozegrała mecz piłki ręcznej z drużyną dziewcząt z Brześcia. Mimo wyrównanej walki spotkanie zakończyło się przewagą punktową szczypiornistek zza Buga. Młodzież bawiła się również na torze gokartowym.

 

 

Kontakty z mieszkańcami miasta, szczególnie z rówieśnikami, sprzyjały doskonaleniu znajomości języka rosyjskiego i lepszemu poznaniu kultury Białorusi. Delegacja I LO, zgodnie z kilkuletnią tradycją, przekazała na rzecz biblioteki Szkoły Średniej nr 18 w Brześciu pięknie ilustrowane albumy prezentujące zabytki różnych zakątków Polski. Ważnym elementem wyjazdu okazało się spotkanie pedagogów obu szkół, które było sposobnością do podzielenia się doświadczeniami dydaktycznymi i wychowawczymi.

 

 

Projekt współpracy polsko-białoruskiej, w którym od czternastu lat uczestniczy  I LO koordynuje dyrektor Grzegorz Rzymowski i rusycystka – Anna Sójka. Opiekunami młodzieży podczas tegorocznego wyjazdu byli ponadto Jacek Opolski, Marcin Zabłocki, Małgorzata Rola, Ewa Wierzchowska.