Zjazdy absolwentów

Zjazd Absolwentów - 1998 r.

W związku z postanowieniem z 1993, by spotkania absolwentów odbywały się co 5 lat, kolejną datą zjazdu był 3-4 października 1998 roku.

Impreza zbiegła się z 80-leciem łukowskiej szkoły średniej i była ostatnia w kończącym się XX wieku, określono ja więc jako „przełomową”. […]

Program przełomowego zjazdu, podobnie jak poprzednich, był bardzo bogaty. Obejmował przede wszystkim mszę świętą (celebrowana przez księży absolwentów), której tradycyjnie przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik.

W holu szkoły (starszej części) odsłonięto kolejną tablicę pamiątkowa z następująca treścią: Karolowi Lewittoux – wychowankowi łukowskiego gimnazjum, bohaterowi walki o niepodległość w latach 1835-1841 – uczestnicy zjazdu w 30 – lecie Gimnazjum i Liceum, Łuków 3 – 4 X 1980 r.

Wydawnictwo okolicznościowe zjazdu tym razem nosiło tytuł 80 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie i zawierało cenne materiały dotyczące kolejnych dyrektorów szkoły, personelu dydaktycznego, pomocniczego, wspomnienia, bogaty zestaw zdjęć o niepowtarzalnych walorach historycznych.

Drugiego dnia zjazdu odbyły się obrady Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego oraz tradycyjne złożenie kwiatów na grobach m.in. Janiny Tryboń, obecnej jeszcze na poprzednim zjeździe.