Zjazdy absolwentów

Zjazd Absolwentów 2018 r.

 

W STULECIE ISTNIENIA

 

To była wyjątkowa uroczystość! W dn. 29 – 30 września 2018 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie świętowało swoje stulecie. Z tej okazji odbył się Zjazd Absolwentów, na którym zjawiło się około tysiąca osób.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, celebrowaną przez dawnego ucznia „Kościuszki”, biskupa radomskiego, Henryka Tomasika. Później delegacje udały się na cmentarz św. Rocha, by zapalić znicze i złożyć wiązanki na grobach zmarłych nauczycieli. W szkole odbywały się zaś spotkania z wychowawcami wielu roczników absolwentów – od 1950 r. do 2003 r. Nie mogło zabraknąć uroczystej gali, podczas której dyrektor I LO, Grzegorz Rzymowski wręczył podziękowania emerytowanym pedagogom. Licznie zebrani mieli okazję obejrzeć część artystyczną, przedstawiającą dzieje szkoły na tle stu lat historii Polski. Został również odsłonięty kamień, upamiętniający obchody stulecia. Zjazd Absolwentów zakończył wielki bal.

 

Z okazji tak jubileuszu wydano piękny album, „Historia szkoły w fotografii. Z dziejów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie” oraz „Księgę Absolwentów”, których naliczono ponad 11 tysięcy. Powstała także jednodniówka ze wspomnieniami uczniów i nauczycieli. Wybity został również okolicznościowy medal.

 

I LO to najstarsza szkoła średnia w powiecie, która osiąga wysokie wyniki w maturach i ma sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Właśnie wkroczyła w kolejne stulecie istnienia.