Bez kategorii

Finał II edycji konkursu "Talent mam!"

UCZNIOWIE „KOŚCIUSZKI” MAJĄ TALENT!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 grudnia 2012 r. o godzinie 12.30 w  auli widowiskowej odbył się finał II edycji konkursu „TALENT MAM!”.  Młodzi utalentowani uczniowie naszej szkoły, wyłonieni podczas eliminacji, prezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne, aktorskie. W programie imprezy znalazły się nie tylko występy na scenie, ale też wystawy prac.Poziom tegorocznych występów był wyrównany dlatego szanowne jury (po długich i zaciętych obradach) postanowiło przyznać I miejsce ex aequo:  Jarkowi Karwowskiemu (III F) i Patrycji Celińskiej (II H).

Wszystkim zwycięzcom i finalistom serdecznie gratulujemy! Publiczności dziękujemy za wspaniały doping swoich faworytów, a także docenienie przeróżnych talentów gromkimi brawami…..

ZDJĘCIA Z FINAŁU w galerii  (fot. Monika Szczygielska kl. 3b, Karolina Oleksińska kl. 2a)

 

Imprezę, w iście hollywoodzkim stylu, poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego : Kasia Talacha (III b) i Adrian Klimiuk (III f).
Dodatkowym smaczkiem tegorocznych występów były wywiady przeprowadzane z uczestnikami przez „bezlitosną” Wiolę Orłowską (II A) w „After Roomie”.
Finałowe występy uczestników oceniało jury w składzie:
– p. Izabela Janaszek-Talacha- przewodnicząca, Pełnomocnik Burmistrza Miasta do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii i Przemocy w Rodzinie,
– p. Grzegorz Rzymowski – Dyrektor I LO im. T. Kościuszki w Łukowie
– p. Tomasz Wojtaś- Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie,
– p. Joanna Klimiuk- Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole,
– Karolina Lendzion- przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.
II miejsce jury przyznało zespołowi „Forever spontaneous”
Skład: Monika Soćko, Maja Machnikowska, Aleksandra Zakrzewska, Paweł Kurek ( wszyscy z kl. I D)
III miejsce zajął zespół „Marshmallow”
Skład: Paulina Kłos II B, Eliza Jamborska III A, Piotr Owsik I D, Bartek Krasucki I D, Krzysztof Lipiec I i

Wyróżnienia otrzymali:
Ilona Figacz III F za prace plastyczne

Kabaret „W pół do trzeciej” Skład: Szymon Smoliński, Kamil Dąbrowski, Sebastian Gołębiowski (wszyscy z kl. III F)

Radio Beat Skład: Mateusz Ziółkowski kl. I G, Marcin Milewski kl. IG, Bartek Stępniak kl. IIC    

Kabaret „Bajabongo” Skład: Albert Michalak kl. III B, Mateusz Kiełbowicz kl. II G

Wszystkie nagrody, które otrzymali uczestnicy finału zostały zakupione ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Natomiast nagroda publiczności ufundowana przez Samorząd Uczniowski powędrowała do zespołu „Forever spontaneous” z kl. I D

Oto pozostali uczestnicy finału II edycji konkursu „Talent mam!”:
Duet: Ania Leśkiewicz i Aneta Zegardło, kl.I B, Paulina Gajownik kl. II h, Duet „Górka – Grom” Skład: Karolina Grom kl. I i, Dominik Górka kl. I B, Mariola Łukasiewicz  III B (Prace plastyczne), Rafał Sławiński III  B (Prace plastyczne),  Barbara Tarczewska I E (Prace plastyczne)
Konkurs „TALENT MAM” stanowił podsumowanie programu profilaktycznego „Tydzień przeciw nałogom”. Jak wynika z badań, zainteresowania, pasje, hobby, konstruktywne formy spędzania czasu wolnego, chronią młodych ludzi przed sięganiem po używki, a tym samym przed uzależnieniem. „ Nie piję! Nie palę! Rozwijam swój talent!” – tak brzmiało jedno z haseł programu.
Organizatorem konkursu była pani pedagog Monika Łukasik, która zrealizowała konkurs we współpracy z Samorządem Uczniowskim pod opieką p. Sylwii Grochowskiej i p. Anny Niewęgłowskiej oraz z grupą Młodzieżowych Liderów.
Dziękujemy cudownej publiczności, szkolnemu radiowęzłowi, jurorom za ciężką pracę, zarówno dzisiejszemu szanownemu składowi, jak i pani Agnieszce Łukasik i pani Marzenie Szczygielskiej, które zechciały ocenić występy castingowe.
Specjalne podziękowania należą się także pani Katarzynie Matysiak, właścicielce firmy Dekostyl, za użyczenie materiałów potrzebnych do dekoracji.

Mamy nadzieję, że konkurs „TALENT MAM” obudzi w młodych ludziach kreatywność i chęć do rozwijania swoich zdolności, które są czasem głęboko ukryte, ale KAŻDY je w sobie ma. Czy trudna jest droga do realizacji swoich pragnień i osiągnięcia sukcesu? Tak, nie ma co do tego wątpliwości. Ale czy warto? Oczywiście! Przecież realizacja marzeń wiąże się ze szczęściem, a czy nie tego chcemy?

                                                                                                         Monika Łukasik