Bez kategorii

Kryształowy Magnes dla nauczycielki I LO!

BRAWA DLA PANI SYLWII SZCZYGIELSKIEJ!

 

Niezwykle miło nam donieść, że kolejny z nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie został doceniony w społeczności lokalnej. Specjalny Kryształowy Magnes – nagrodę przyznawaną przez telewizję Magnes TV otrzymała podczas gali w dn. 21 lutego 2014 r. pani Sylwia Szczygielska. Jest to wyraz uznania dla działań społecznych podejmowanych przez nauczycielkę.

 

 

Uwagę jury i mieszkańców miasta zwróciła bardzo wartościowa akcja charytatywna „Dzień Dawcy Szpiku dla Weroniki i Innych” w dn. 26 kwietnia 2013 r., która zmobilizowała wielu łukowian do bezinteresownej pomocy bliźniemu. Dzięki pomysłowi i zaangażowaniu pani Sylwii i jej współpracy z Fundacją DKMS Polska udało zainspirować młodzież do organizacji tego przedsięwzięcia. Jego efektem okazała się rejestracja 681 nowych dawców szpiku! Mogą oni pomóc w ratowaniu życia osób, które zachorowały na białaczkę i inne choroby krwi.

 

 

Pani Sylwia Szczygielska od wielu lat jest zaangażowana w działalność społeczną. Na co dzień opiekuje się Samorządem Uczniowskim i uczy języka polskiego.

 

 

Gratulujemy sukcesu!

 

 

O akcji „Dzień Dawców Szpiku dla Weroniki i Innych” przeczytasz: TUTAJ i TUTAJ

O wyróżnieniu dla pani Sylwii Szczygielskiej przeczytasz: TUTAJ .

 

 

Źródło ilustracji: http://magnes.tv